top of page

CO TRZEBA WIEDZIEĆ O NATURALNYM DEZODORANCIE

Używam naturalnych dezodorantów i sprzedawałam je w swoim sklepie przez kilka lat. Wspominając moje początki i  biorąc pod uwagę doświadczenia moich klientów, wysnułam kilka spostrzeżeń, które może teraz przydadzą się Wam.

1. Nie ma jednego naturalnego  idealnego dezodorantu dla wszystkich. Inne rodzaje bakterii, które mamy na skórze i ph naszego ciała, częściowo decyduje o tym, że jedne dezodoranty działają lepiej na innych, a inne na drugich. Byłam świadkiem wielokrotnie zachwytów i dezaprobaty tych samych produktów. 

2. Okres zimowy jest na pewno dobrym czasem na sprawdzanie co działa na nas:)

3. Kiedy zaczniemy używać naturalnego dezodorantu, nie powinniśmy się poddawać,  a przynajmniej dać mu 3-4 tygodnie. Sama zauważyłam, że pierwszy tydzień, w którym zaczęłam po raz pierwszy używać takiego dezodorantu,  efekt nie był spektakularny. W miarę stosowania  działał coraz lepiej i o takim doświadczeniu powiedziało  mi wiele osób. 

4.Jeśli przechodzimy z antyprespirantów - środków z solami glinu (aluminium) na naturalny dezodorant,  potrzebujemy czasu, aby zaczopowane gruczoły się oczyściły i nasze bakterie na skórze powróciły do naturalnej równowagi. Dlatego czasami przez pierwszy tydzień możemy odczuwać pewien dyskomfort. Organizm potrzebuje czasu, aby usunąć resztki z ujść zatkanych porów. Dlatego dezodorant nie ma szans, aby od razu zadziałał. Trzeba dać mu czas, gdy organizm odzyska swoją naturalną powierzchnię. 

5. Nasz dezodorant, który zawiera węgiel i glinkę bentonitową przyśpieszy ten proces pomoże oczyścić zatkane ujścia gruczołów potowych. I działa przez to szybciej niż dezodoranty oparte na samej sodzie.

6. Dokładne oczyszczenie skóry pach – tylko naturalnym  mydłem. Pomoże w oczyszczeniu całego ciała.

7.  Znam osoby, które używają dezodorantów opartych na samej sodzie. Jej proporcje w takim produkcie są bardzo duże i zdarza się, że nasza skóra staje się nadwrażliwa na ten pierwiastek.  

8.Generalnie nie rekomenduje się stosowania naturalnego dezodorantu na skórę po goleniu, która jest wtedy wrażliwsza. Muszę stwierdzić, że nigdy nie miałam z tym problemu przy mojej formule - węgiel i glinka bentonitowa.

9. Naturalne ubrania z bawełny, lnu, które przepuszczają powietrze, to ważny element i starajmy się o tym pamiętać. Niestety, sztuczne materiały są miejscem, gdzie bakterie dalej się rozwijają i sprzyja to powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. 

 

Na koniec chciałam dodać, że może być również tak, iż dezodorant będzie działał  świetnie od razu, co często się zdarza :)

 

Pozdrawiam, 

Olga,

Założyciel Brooklyn Groove

bottom of page